Viimsi Harrastusteater pühendab muusikali Eestimaa kultuuritöötajatele!

4. oktoobril etendub Türi Kultuurikeskuses muusikal “Aken vastu päikest”, milles põimub nõukaaegne, pisut koomiline nostalgia erinevate inimsaatuste keerdkäikudega. Ardi Liivese samanimelisel romaanil põhineva lavastuse on dramatiseerinud Auri Jürna. Originaalmuusika on loonud Kalle Erm. Muusikali esitab Viimsi Harrastusteater.

“Aken vastu päikest” jutustab loo noorest kultuuritöötajast, kes pärast kõrgkooli lõpetamist suunatakse tööle Valivere kultuurimaja direktoriks. Kolkakülas, kus kultuurielu on soiku jäänud ja inimesed midagi teha ei taha, pole noorel kultuurijuhil just kerge. Siiski leidub ka neid, kes ulatavad linnast tulnud tütarlapsele abikäe. Laval saab näha tõelist töölaupäevakut, uhket tantsuõhtut ning külakapelli ja naisansambli etteasteid. Nagu ühestki muusikalist, ei puudu ka sellest loost armastus. Kultuuridirektori ja küla “esimese poisi” armuõnn jääb aga üürikeseks, kuna vahele astub saatus…

“Loojatest – muusikutest, kunstnikest ja teistest artistidest, rääkimata loomadest, lindudest, erinevatest filmi- ja muinasjututegelastest on lavatükke kirjutatud palju” räägib projekti- ja muusikajuht Kalle Erm, kes on ka lavastuse “Aken vastu päikest” helilooja. “Kahjuks neist, kes jäävad kulisside taha, kelle hästi tehtud töö jääb märkamatuks, pole teatrimaastikul jälgegi! Seetõttu otsustasimegi pühendada lavaloo just kõikidele Eestimaa kultuuritöötajatele.”

Muusikali lavastaja Krista sõnul pakub lavastus äratundmisrõõmu kõigile, kes mäletavad 80ndaid: “Oleme püüdnud lavale tuua nõukogudeaegse absurdi ja grotesksuse ning näitame, et inimene on inimene sõltumata ajast või riigikorrast.”.

Meeleolukat muusikali “Aken vastu päikest” mängitakse väljasõiduetendustena vaid:

Türi Kultuurikeskuses 4. oktoobril kell 19.00,

Haapsalu Kultuurikeskuses 10. oktoobril kell 19.00,

Märjamaa Rahvamajas 11. oktoobril kell 18.00

Piletid (5€ ja sooduspilet 3€) on müügil Piletilevis, eelmüügis toimumiskohas ja enne etenduse algust kohapeal.

Viimsi Harrastusteater tegutseb aastast 1999 ja toob igal aastal välja vähemalt ühe muusikali. Aastate jooksul on muusikalides kaasa teinud lauljad Lenna Kuurmaa, Kaire Vilgats, Mikk Tammepõld ning näitlejad Lauri Lagle, Haide Männamäe ja Raivo Mets.

Viimsi trupp