Veebruar on Rakvere Teatri sünnipäevakuu. Selle tähistamiseks on 5.–11. veebruarini Rakvere Teatri piletid 25% soodsamad!

 

Soodsamad on veebruari kuni mai etendused üle Eesti, välja arvatud lastelavastus “Kessu ja Tripp”.

Soodustus ei kehti eelnevalt broneeritud piletitele! Soodusperioodil on hinnad piletimüügiprogrammis www.piletimaailm.com juba muudetud, kuvatav hind on 25% soodustusega ning eraldi soodustust valima ei pea.

Piletid on müügil ka Rakvere Teatri kassas ja Teatrikohvikus.

Türi kultuurikeskuse II korruse klaassaalis on uus Birgit Vaarandi kaunis ja helge fotonäitus “Taimemaailm” külastajatele vaatamiseks üles seatud. Tulge end laadima! 🙂
Autorist ja näitusest
Kunagi väikesena vaatlesin tihti maailma rohukõrre tasandil, sinna võis end unustada, kuulata sahinaid, vaadata mutukate toimetamisi üsna maapinna ligidal. Pildistamisega puutusin esimest korda kokku lapsena, rohkem hakkasin sellega tegelema aga palju hiljem. Viimasel 10 aasta jooksul olen lisaks loodusfotoga tegelemisele olnud ka Jazzkaare ja Naiskodukaitse ürituste piltnikuks.
Taimemaailm on minu jaoks huvitav oma mitmekesisuse, tormilise õitsemisaja, aga ka lihtsuse poolest. Näitusele valisin ka fotosid lihtsatest taimedest, millest sageli märkamata mööda kõnnime. Ometi on ka nemad osa loodust ja kui vaadata, siis oma tagasihoidlikul moel ilusad. Ka ilm.ee portaalis on minu taimefotosid märgatud ja nõnda see näituse teema idee tekkis.
See näitus on lugu loodusest, kui märkama õpetajast. Kutsun Sindki pilku heitma sellesse lõputut ilu ja mitmekesisust sisaldavasse võlumaailma. Kui suudad end väikesi imesid vaadates korrakski lahti rebida argimuredest, on minu näitus oma eesmärgi täitnud.
Mõned õnnestumised:
2023 aastal valiti üks minu foto Festivalil Jazzkaar 2022 aasta avateosena kõlanud pianist Joel Remmeli ja bassist Peedu Kassi ühisteose “Ood metsale” vinüülile.
2021 aastal sai minu foto “Eesti Looduse” fotovõistluse auhinna väikese taime eest.
2016 aastal pälvis üks minu foto Looduse Aasta Foto konkursi žürii tunnustuse.
2015 aastal oli suur au vastu võtta Looduse Aasta Foto konkursi peaauhind, Tantsiv Hunt, must-valge loodusfoto kategoorias.
Senised näitused
2021 aasta aprillis Salme Kultuurikeskuse välisfassaadil näitus “Kihiline kesklinn”.
Juulist 2018 kuni maini 2021 Eesti erinevais paigus näitus “Mitmepalgeline meri”.
2014 – 2015 Eesti erinevais paigus Objektiivi Ordu ühisnäitus Rabahetked

 

Alates 4. septembrist kuni 10. septembrini on Rakvere Teatri piletid 30% soodsamad!

Soodsamad on kõik Rakvere Teatri septembri kuni detsembri etendused ÜLE EESTI, välja arvatud jõululavastus “Kessu ja tripp”. Pileteid saab osta www.piletimaailm.com või Rakvere Teatri kassast. 

Soodustus ei kehti eelnevalt broneeritud piletitele! 

Järvamaal saab soetada soodsama hinnaga pileti järgmistele etendustele:

N 28. sept. ETTEVAATUST, ÕNN! Paide Muusika- ja Teatrimaja UUS!
E 9. okt. ALGUS Türi Kultuurikeskus
K 29. nov. METAMORFOOS Paide Muusika- ja Teatrimaja

MÄNGUKAVA