Üle-eestiline Noorte Muusikaliteater toob Türi kultuurikeskuses lavale muusikali “Suvelõõm”

Üle-eestiline Noorte Muusikaliteater toob Türi kultuurikeskuses lavale järgmise muusikali pealkirjaga “Suvelõõm”. Talvel Türi kultuurikeskuse laval olnud muusikal “Lumivalgeke” oli äärmiselt menukas. Lisaks planeeritud etendustele tuli anda ka 2 lisaetendust.

Suvelõõm” nägi esmakordselt ilmavalgust 2013 aasta suvel Palamusel MTÜ Sokuturi korraldatud noorte muusika- ja tantsulaagris.Muusikali autor Kaarel Orumägi sattus muusika- ja tantsulaagrisse esimest korda 2012. aastal. Siis tuli laagri korraldajatega jutuks, et tal on „tagataskus” mõned sellised laulud, millest võiks välja kasvada uus muusikal. Saanud laagrikorraldajatelt julgustust, kirjutaski Tallinna 32. keskkoolis õppiv Türilt pärit noormees 2013. aasta suveks muusikali valmis ning esines ka ise ühes selle peaosadest.

Ka muusikali „Suvelõõm” tegevus toimub laagrisituatsioonis. Enamik noori on samas tantsulaagris käinud juba mitmel aastal, ent laagrisse tuleb ka uus tüdruk Maria, kelle ema on hiljuti surnud. Marial on niigi raske, ent lisaks sellele ei taheta teda kui veidi teistsugust seltskonda vastu võtta. Vaimne „müür” Maria ja teiste vahel, mille ehitamisel on eestvedajaks Elisabeth, langeb lõpuks siiski, sest nii Elisabeth kui ka kõik teised mõistavad, et selliseid müüre ehitades ei jõua kuhugi ega võida midagi.

Esmaspäevast 11.augustist algasid muusikaliproovid Türi kultuurikeskuses ja kestavad pühapäevani. Selle aja jooksul valmib tervik. Proovid toimuvad hommikust hiliste öötundideni ja vajadusel kauemgi. Kultuurikeskuse igast nurgast kostub laulu ning igal sammul võid kohata tantsusamme või laulupartiisid harjutavaid noori.

Etendused toimuvad 18- 21 augustil kultuurikeskuse suures saalis. Alguse kellaaeg on 19 v.a 20.augustil (kell 15). Piletid on hinnaga 8/6€ (õpilased, pensionärid). Koolieelikutele tasuta, kui istuvad süles.

Etenduse toovad lavale:

Koreograaf: KEE ABEL Kunstnik: RIIN MAIDE Muusikajuht: GRETE OOLBERG
Valguskunstnik: MEELIS VÄLIMÄE Koreograafi assistent: LOVIISE KAPPER
Grimm: LOORA – ELIISE KAARELSON Heli: SIIM TÕNISSON ja STEN PAAL
Osades:
Kaarel Orumägi, Grete Oolberg, Helen Männik, Sulev Võrno, Hanna Selgis, Kaia – Liisa Kesler, Eva – Britta Simson, Marianne Helena Rammo, Keidi Vatter, Deivi Tobreluts, Loora – Eliise Kaarelson, Marleen Kuusik, Kärt Anton,
Anni Zimmermann, Gunilla Elis Miller, Maria Murumaa, Britt Kathleen Mere, Janet Vavilov, Aleksandra Saarmets, Vivian Avent, Rauno Feldman, Mauri Liiv, Mart Soo, Richard Sepajõe, Erik Mikussaar, Gert Metsis, Martin Meius, Johann Ortin Õun, Ken Metsis, Mait Mikussaar, Gevin Niglas, Christopher Voolaid, Markko Sunni, Karol Pulk.

suvelõõmu proov