Türi kultuurikeskuse galeriis saab näha näitust “Kokkupuuted” Andres Eilarti kunstikogust!

Andres Eilart (sündinud 1978) on ajakirjanik ja kirjanik, kelle kunstihuvi tärkas tema onu, ühiskonnategelase Jaan Eilarti tõukel. Andres Eilart on pärit Türilt. Tema kunstikogus on mõnisada teost, keskmes eesti kunsti klassikud nagu näiteks Elmar Kits jt. Eilartit on huvitanud ka pagulaskunst (Endel Kõks, Enno Hallek, Herman Talvik jpt). Lisaks on Eilarti kogus kaasaegsete looming, kelle hulgas näiteks Olav Maran, Peeter Mudist, Raul Meel, Ilmar Kruusamäe, Marko Mäetamm, Jaan Elken, August Künnapu, Leonhard Lapin, Kristi Kongi, Kaido Ole, Kaljo Põllu, Enn Põldroos, Tiit Jaanson, Peeter Allik, Priit Pajos, Andrus Kasemaa jpt. Tihti huvitub kunstnike varajasest loomingust. Eilart on oma kogu põhjal korraldanud näitusi Eestis ja välismaal, katalooge ning on menuraamatute “Pintsliga tõmmatud Eesti” ja “Pintsliga tõmmatud linnad” autor. Ta on ka Tallinna Tehnikaülikooli TK aasta vilistlane, Eesti Looduskaitse Seltsi juhatuse liige, Eesti Päevalehe tegevtoimetaja.

Järvamaal on Eilarti osalusel varem korraldatud vanameistri Olav Marani juubelinäitus Paide Kultuurikeskuses ning Türi Kultuurikeskuses pagulaskunstnike loomingut tutvustav mahukas näitus “Tagasi kodus” ja eesti kunsti suurkuju Elmar Kitse teoste väljapanek, mis kõik on saanud eriliselt sooja vastuvõtu osaliseks. Näitustega on tavaliselt kaasnenud ka sisukas kataloog. Selle aasta algul aitas Andres Tallinnas Eesti Draamateatris korraldada Türil tegutseva maalikunstniku Tiit Jaansoni suurnäitust.

 

Seekordsele näitusele on valitud teoseid autoritelt, kellega Andres Eilartil on kokkupuuteid, ühist tegemist või ühendavat liini. Nad kõik on Eesti tipud. Paljud pildid on üldse esimest korda avalikult näha, mõni on ka kuulus töö. Nii mõnigi pilt on seotud otse Türiga. Eesti Kultuurkapitali toel saadab näitust ka kataloog, kus üksjagu pilte ja lugusid sees.

Näitus on avatud kuni 24.septembrini.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA