Rahvusvaheline Kartulitrükifestival tähistab sel suvel oma kümnendat sünnipäeva.

10. Rahvusvaheline Kartulitrüki festival 21-23.august 2015 Kabala rahvamajas.

Väärikasse ikka jõudnud festival on Järvamaal, Türi vahetus läheduses, toimunud juba aastast 2006.

 

Eesti Kunstiakadeemias õppivate graafikatudengite esimesest samanimelisest erapeost kasvas välja igasuvine festival. Lisandusid temaatilised loengud ja töötoad, kasvas auditoorium. Festivalipõhieesmärkideks on arendada ja propageerida kartulitrükki, kui lihtsat ja ökoloogilist graafikatehnikat ja elavdada maapiirkondade kultuurielu.

 

Selle aasta teema  on VOLT (volt kui elekter, kehavormid, naerukurrud ja voltimine). Seekordsel juubelipeol jätkub mõistagi kartulitrükk paberile ja kangale. Lisaks oleme endale külla kutsud rea häid inimesi, kes oma loengute ja töötubadega uusi teadmisi ja ideid annavad.

 

Reede õhtul avavad festivali äikesepüüdjad Kaarel Virroja ja Rene Henri Rand (stormhunters.planet.ee). Soodsa ilma puhul saavad kõik soovijad äikest jahtida.

Laupäeval liituvad festivaliga Anne Rudanovski ja Evelyn Reemann (Paberimuusem), kes tutvustavad võimatut voltimist, millega on võimalik hakkama saada.

Laupäeva õhtul saab Studio Duende tantsijate abil rohkem teada kõhutantsust (http://www.hot.ee/m/mtyduende/) ja kummutatakse müüte, mis selle tantsustiiliga kaasas kipuvad käima.

 

Kõik kartulitrükiks vajalikud vahendid on kohapeal olemas. Vajadusel võib kaasa võtta endale vajalikke materjale. Õhkkond on vaba ja fantaasial lubatud lennata. Samuti on oodatud kõik muud loomingulised lahendused, mis seotud trükikunsti, kartulite, voltide ja keskkonnaga.

Trükkima ja vaatama on oodatud kõik huvilised olenemata soost, rahvusest, haridustasemest ja varasemast kunstikogemusest. Võtame vastu 30 osalejat, kes peavad end eelnevalt kodulehel registreerima. Registreerunud osalejatele on organiseeritud öömaja ja toitlustamine, kuid trükkima ja vaatama on oodatud ka kõik teised.

 

Registreerumisvormi leiab siit

https://docs.google.com/forms/d/1-pHr-sL9hivG_JrnYrjKBtYN9iIVk2bOwjWAUcDtVWc/viewform

Festival toimub Kabala Rahvamajas, Kabala alevikus, Türi vallas, Järvamaal. Kabala jääb Imavere-Viljandi maantee äärde, Türilt ca 20 km Viljandi poole.

Meie käsutuses on rahvamaja koos köögi ja hooviga. Ööbimine on suures saalis võimlemismattidel, osalejad peavad magamiskoti kaasa võtma. Kes tahab, võib ka telkida.

Üritus on tasuta, osalejad maksavad vaid söögiraha 20€.

Festivali toetavad Türi vald ja Eesti Kultuurkapital.

 

Rohkem infot:

www.printpotato.pri.ee

www.facebook.com/Potatoprint

——————————-
MTÜ POTATOPRINT

Katri Kuusk | +372 5661 7210
Marju Kuusk | +372 526 6770

www.printpotato.pri.ee

www.facebook.com/Potatoprint
printpotato@gmail.com
—————————–