PPAFF 2015 alafestival KINO MAALE ka Türi Kultuurikeskuses!

Animafestivali PPAFF 2015 alafestival KINO MAALE Türi Kultuurikeskuses- Kabalas, Oisus ja Türil!

Priit Pärna Animafilmifestival sai alguse 2012. aastal Tapal ning kutsuti ellu rahvusvaheliselt tunnustatud Eesti animafilmirežissööri Priit Pärna auks. Tänavu toimub PPAFF neljandat korda ning kestab 12. oktoobrist 1. novembrini. Sel hooajal kannab PPAFF EFFE kvaliteedimärki.
Kolm nädalat, 12. oktoobrist 1. novembrini vältava PPAFFi kavas on tänavu kaheksa animatsiooniprogrammi, neli alafestivali ning animatsioonikoolitus koolilastele ja noortele. Kogu festivali programm on külastajatele tasuta!

“Ehkki PPAFFi kinosaalid on tänavu eeskätt maapiirkondades, jõuab sealsetele ekraanidele suur animatsioon. Teeme esmakordselt koostööd kolme rahvusvahelise animafilmifestivaliga — Monstraga Portugalist, Animatekaga Sloveeniast ja HAFFiga Hollandist,” kommenteeris PPAFFi peakorraldaja Indrek Jurtšenko ning lisas, et rahvusvahelise koostöö edendamine on PPAFFile jätkuvalt väga oluline.

Kaheksa animatsiooniprogrammi toovad publikuni Rao Heidmetsa retrospektiivi, eripalgelise Portugali uusanimatsiooni, Eesti Kunstiakadeemia tudengite uusanimatsiooni, lasteanimatsiooniprogrammi Sloveeniast ning Hollandi Animafilmifestivali programmist täispika hiina animatsiooni.

Kõiki programme on võimalik näha 26., 29. ja 30. oktoobril Tapa Kultuurikojas (Turu 8, Tapa) ning valikuliselt alafestivali Kino maale raames enam kui 20 maapiirkonna kinosaalis üle Eesti.
Alafestivaliga löövad kaasa raamatukogud, kultuuri- ja rahvamajad, koolid ning lasteaiad Harju-, Hiiu-, Jõgeva-, Järva-, Lääne-Viru-, Põlva-, Rapla- ja Võrumaal.

Lisaks teeb PPAFF koostööd oktoobri keskpaigas toimuvate Kuressaare Animapäevadega, kus publikuga kohtub Portugali filmifestivali Monstra kunstiline juht Fernando Galrito.

Täpsem info ja PPAFFi tegemised festivali kodulehel http://www.ppaff.eu/ ning Facebooki fännilehel: https://www.facebook.com/ppanimafest.

Türi Kultuurikeskus pakub vaatamiseks lasteanimatsiooniprogrammi Sloveeniast ANIMATEKA: Elephant´i lasteanimatsioon
Kabala Rahvamaja
E, 12. oktoober kell 14 – ANIMATEKA: Elephant’i I programm
Oisu Rahvamaja
T, 13. oktoober kell 18 – ANIMATEKA: Elephant’i II programm
Türi kultuurikeskus
K, 21. oktoober kell 14 – ANIMATEKA: Elephant’i I programm
R, 23. oktoober kell 14 – ANIMATEKA: Elephant’i II programm

Kohtumiseni kinosaalides, maal ja merel!
PPAFF lööb pahviks!