Orthodox Singers- 25 kontsert Türi Püha Martini kirikus

orthodox singers 06.09

Kavasse on valitud kõige ilusamad erinevate ajastute ja stiilide vaimulikud teosed. Kontserdil kõlavad nii traditsioonilised õigeusulaulud kui ka kaasaegne õigeusumuusika ja eesti heliloojate vaimulik muusika.

Ansambel ORTHODOX SINGERS tegutseb alates 1989.aastast ja on 25 aasta jooksul leidnud tunnustamist ühena Eesti parimatest professionaalsetest kooriansamblitest. Orthodox Singers koosneb professionaalsetest muusikutest, kes valdavad meisterlikult erinevatele ajastutele omaseid väljendusvahendeid.
Ansambli esinemismaneeri iseloomustavad täielik süvenemine pühakirja igasse sõnasse, laitmatu hääletehnika, täpselt läbi mõeldud dünaamiline kava ning erakordne stiilitunnetus.
Koori loomingulises tegevuses kuulub vaieldamatult esikoht varasele õigeusu kirikulaulule, mida esitatakse harva kontsertettekandel. ORTHODOX SINGERS on esinenud korduvalt kontserttuuridel Venemaal, Ameerika Ühendriikides, Rootsis, Taanis, Soomes, Norras, Saksamaal, Suurbritannias, Prantsusmaa,  Iirimaal, Liibanon,  Ungaris ja Poolas, andnud kontserte Moskva Õnnistegija Kristuse peakirikus, Rootsi Uppsala Toomkirikus, Moskva Tšaikovski nimelise Konservatooriumi Suures saalis, USA Philadelphia Toomkirikus, Stratford upon Avoni festivalil, Nottinghami, Chelsea festivalil Londonis. Samuti on ansambel esinenud Moskva Ülestõusmipüha Festivalil.

Pilet 7 € ja õpil./pensionär 5 € müügil Piletilevis ja kohapeal enne kontserti.