Segakoor OiReTa esimene proov toimus 6.oktoobril 2004 aastal. Kohal oli 3 lauljat! 11.oktoobril oli kohal juba 7 lauljat ja tänaseks on kooris 20 lauljat! 10.aasta jooksul kokku lauljaid 48. Koori nimi tuleb sellest, et lauljad käivad koos Oisust, Retlast ja Taiksest. Proovid toimuvad teisipäeviti kell 18.30 Oisu rahvamajas.

Esinemisi ja erinevatel toredatel sündmustel osalemisi on kokku ligi 100 ringis.

Oldud ja lauldud on Oisu valla aastapäevadel, Järvamaa kooridepäev JÄRVAKOL, Retla kooli kevadkontsertidel, Järvamaa Laulu-ja tantsupidudel, Jaaniõhtutel Taikse ja Oisus, advenditeenistustel Türi kirikus, Talupidajate Keskliidu konverentsil Oisu rahvamajas, Segakooride laulupäevadel Toilas- Türil- Elvas, Kabala Laulu- ja tantsupidudel, Vabariigi aastapäeva kontsert-aktustel, Soome- Eesti laulupeol Poris (Soome), Jõulufolgil Paides, Laulu- ja tantsupidudel Tallinnas, advendi ja jõuluesinemised Taikses ja Oisus, vaimulikul laulupeol Tartus, Järva praostkonna laulupäeval Ambla kirikus, segakooride simmanil Moostes, emakeelepäeval Türil, laulupeo Tule-Tulemise simmanil Türil, kolmekuningapäeval ja heategevuskontserdil Oisu rahvamajas ning peetud on sõpruskohtumine Võhma segakooriga!

Koori dirigent tänase päevani on Raplamaalt pärit hõbehäälne Eda Liblik. Eda on õppinud ja tegelenud klassikalise lauluga, on õppinud koolimuusikat, laulnud Eesti Filharmoonia kammerkooris, Televisiooni ja raadiokomitee segakooris, Teater Estonia kooris. Juhendab lisaks OiReTale Retla kooli mudilas- ja lastekoori, on juhendanud Oisu lasteaia mudilaste rahvatantsurühma ja olnud ka Tartus lastesõimes kasvataja. Alates 1994 aastast on Eda Retla kooli muusikaõpetaja.
Edas on palju muusikat ja oskus seda teistele edasi anda!

OiReTa lauljad 2014 – 2015
Sopranid: Aide Tragel, Hannela Nordlund, Merike Nordlund, Maiu Kooser, Heli Petrovits, Eget Lina, Tiiu Aavik
Aldid: Krista Marrandi, Ülle Koppel, Ülle Pent, Õnne Roosileht, Vaike Pärn, Sirje Soolo, Gerli Vene, Claudia Laanistu, Laura Liblik
Tenorid: Jüri Ernits, Urmas Kupp
Bassid:  Marius Aavik
Dirigent: Eda Liblik

OiReTa lauljad läbi 10. aasta
Elo Aru, Erle Haalen, Leo Kurg, Vello Laprik, Ly Paberit, Triin Tarius, Tiina Teppo, Ingrid Vene, Helgi Vilms, Aime Vimb, Liivi Rehela, Ellen Nugis, Jane Nirgi, Merili Nirgi, Merike Kägu, Heiki Utrop, Siiri Rätsep, Liina Allik, Marit Mets, Virje Kask, Helju Raudsepp, Ulvi Kivimäe, Tõnu rehela, Maikki Hommik, Mari Pihtjõe, Kalev Tasang, Helmut Bachmann, Marika Niine, Eduard Allik