Tantsurühm on loodud 1992. a. aprillis. Esialgne koosseis oli 16 tantsijat. Praegu on rühmas 11 tantsijat: Anne Marrandi, Anne Rüütel, Eha Marrandi, Ene Lausvee, Laidi Trei, Mare Viiras, Reet Pihelgas, Sille Varul, Tiina Tähnas, Õie Ernits ja tantsurühma juhendaja Velli Leesmaa.

Nime „Ohakas“ võtsime tantsurühmale siis, kui rühm sai 15. aastaseks. Tahame olla sama elujõudu täis  kui see vastupidav „põllukultuur“. Pealegi on ohakal ilusad õied.

Alustasime folkloorse kavaga, kuid mida aasta edasi, seda laiaulatuslikumaks sai meie repertuaar. Oleme tantsinud eesti, läti, leedu, tatari, taani ja soome rahvatantse.

Sõpruskollektiive on meil palju: Muhu „Ätses“, Pilistvere „Labajalg“, Rõngu „Vikerkaar“, Väätsa „Ristikhein“, Taikse „Krookus“ ja  Kabala „Segadik“. Järvamaa tantsupidudel oleme koos tantsinud ka kõikide teiste Järvamaa memmede rühmadega.

Oleme osalenud Järvamaa laulu- ja tantsupidudel, Järvamaa Pensionäride Koondise suvepäevadel, Järvamaa rahvatantsupäevadel, Kabala laulu- ja tantsupidudel, Järva jõulufolgil ja teistel kohalikel üritustel. Tänu Pilistvere tantsurühmale „Labajalg“ oleme koos osalenud alates 2010. aastast Viljandimaa ja Lõuna-Eesti memme-taadi suvepidudel.

Juhendaja Velli Leesmaa

Pilt (2014) on tehtud Oisu Rahvamaja 25. sünnipäeval peale esinemist, vasakult alates: Laidi Trei, Õie Ernits, Anne Marrandi, Ene Lausvee, Reet Pihelgas, Velli Leesmaa (juhendaja), Mare Viiras, Anne Rüütel, Eha Marrandi, Tiina Tähnas, Sille Varul.