Türi Noortel lauljatel Alo Mattiiseni muusikapäevad edukalt läbitud

Möödunud nädalavahetusel 7. – 8. märtsini toimunud XVIII üleriigiline koolinoorte vokaalansamblite ja III üleriigiline noorte vokaalansamblite konkurss oli põnev ja muusikarohke.

Nii kinnitasid kõik noored lauljad kui ühest suust. Terve Eesti paremik juhendajaid oli oma noorte hoolealustega Jõgeval mõõtu võtmas ning Türi lauljaid saatis tänu heale ettevalmistusele konkursil soe vastuvõtt publikult ja ka žürii heakskiit. Juba staažika Alo muusikapäevade juhendaja ja konkursist osavõtja Tea Saare sõnul oli sel korral žürii väga erinevate arvamustega ja iga liige hindas väga erinevaid aspekte. Kui ühele meeldis liikuv ja hoogne esitus siis teisele jällegi ei istunud liigne kätega vehkimine ja oleks tahtnud rohkem näha akadeemilisust. Selline arvamuste lahknemine toob esile palju erinevusi ning jätab õnnestumise ruumi kõigile. Suur kõrv ehk žürii hindas meie lauljaid järgmiselt:

IV – V klasside arvestuses saavutas I koha Türi Põhikooli poisteansambel VENNAD

X – XII klasside arvestuses meesansamblitest saavutas II koha Türi Kultuurikeskuse meesansambel POISSMEHED ja segaansamblite hulgas jäi III kohale Türi Kultuurikeskuse segaansambel NAGU PÄRIS ABBA.

Lisaks veel noppisid meie noored muusikud ka eripreemiaid: karjapoisi eripreemia omistati CHRYSTIAN MAIROLD SAARSELE ansamblist „Vennad” ning eripreemia humoorika esituse eest anti Türi Kultuurikeskuse meesansamblile POISSMEHED „Piirivalvurite laul” esitamise eest. Kõikide auhindu pälvinud ansamblite juhendaja on Tea Saar ning lisaks ansambli Nagu Päris Abba teine juhendaja on Tea õde Tiina Kivimäe.

Teiste Türi seotusega ansamblitel läks samuti hästi ning nende kohad tulemustabelis on:

X – XII klasside neidudeansamblite hulgas saavutas II koha Erahuvialakooli Meero Muusik neidude ansambel ELLAD, Juhendajad Mirjam Dede ja Anu Lõhmus ning sama vanuserühma segaansamblite koategoorias II kohale tuli Kaari Sillamaa noorte muusikaliteatri segaansambel ASSAMBLÈ BRÙLÈE, juhendaja Kaarel Orumägi.

Konkursi üldvõidu ehk Grand Prix saavutas Tallinna 21. Kooli segaansambel 2Loud, juhendaja Grettel Killing. 

Täpsemad tulemused koos punktisummadega on saadaval siin: Alo_Mattiiseni_konkursi üldtulemused 2014