Naized ja Avaja laulsid konkursil endid kohtadele

Naized8. veebruaril toimus Tartus Hugo Treffneri Gümnaasiumis esimene ansamblite võistulaulmine Tuljak.
Türilt osalesid väga edukalt ansamblid Naized ja Avaja. Naized saavutas naisansamblite kategoorias I koha ja Avaja meesansamblite hulgas II koha. Ansamblite juhendajad on Ave Avamere ja Siret Heinaste. Punktisumma ansamblil Naized (47,8 p) jäi napilt 0,2 punkti kaugusele Grand Prix saavutanud ansamblist Maneo (48 p), kus laulavad Viljandi suurepärased muusikud. Esinemisi hindas professionaalne žürii koosseisus: Kadri Voorand, Mare Väljataga, Thea Paluoja, Tõnis Kõrvits ja Ants Üleoja. Ansambel Naized laulja Ave Avamere sõnul ei osanud ta sellist edu loota.

“Ansambel on läbi elanud mõningase uuenduskuuri ning konkursirepertuaar sai valitud ka üsna krõbe ja teistugune. Esitasime ühe lauluna Saami joigu ehk unelaulu ja see oligi saanud ka meie trumbiks. Imeline meloodia ja harmooniline tunnetus jõudis pärast üsna pingelisi proove lauljateni, kes selle ideaalilähedaselt ka konkursil ette kandsid”, oli Ave ansambli tulemusega igati rahul. AvajaAvaja mehi aga tabas tõeline šokk kuna meesansambleid oli palju ja konkursi tase vägagi kõrge. Ants Välimäe oli üllatusest keeletu kuid lausus: “Thea Paluoja jutust kumas läbi miski vihje heale ansamblile kui ühiselt hingavale organismile. See oli suunatud Avajale, sest konkursi esinemine näitas ansambli ühtset hingamist ja mõtet selgelt, vead parandati koos ja muusika toimis täiesti üheselt. Lootsime hästi laulda ja elasime kaasa Naizdele aga ei oleks oodanud kohta 6 suurepärase ansambli ees. Esikoha saavutanud EMMA (Eesti Maaülikooli Meeskoori ansambel) laulis võimsalt ja pisarateni liigutavalt ja vääris igati esimest preemiat!”

Konkursil osales kokku 19 ansamblit, kes kõik esitasid kaks laulu, millest üks tuli laulda a cappella. Tulemusi vaata siit.