Kutsume kõiki Türi lapsi 8. oktoobril kell 11.00 Türi Kultuurikeskusesse vaatama Miksteatri etendust “Telefonilood”

TL plakat Türi-page-001
Lavastus on valminud Gianni Rodari samanimelise lasteraamatu ainetel. “Telefonilood” said väga positiivset vastukaja 2013. aastal festivalil “Teater noorele vaatajale”, oleme seda mänginud suure menuga paljudes kohtades üle Eesti ja ka Soomes Helsingis.  Nüüd siis Türil.
Etendus kestab 40 minutit. Pileti hind 2 €.
Gianni Rodari/Kaido Rannik
 
Telefonilood
„Elas kord Itaalias, Varese linnas sinjoore Bianchi. Ühe firma esindajana reisis ta kuus päeva nädalas mööda Itaaliat ringi ning müütas arstirohtusid. Pühapäeval jõudis ta koju, esmaspäeva hommikul asus uuesti teele. Kord ütles sinjoore Bianchile tema väike tütar: „Isa, palun jutusta mulle igal õhtul üks jutt.“ Niimoodi siis juhtuski, et igal õhtul täpselt kell üheksa helistas sinjoore Bianchi, ükskõik kus ta ka parasjagu viibis, Varesesse ning jutustas tütrele ühe loo…“Kui paljud lapsed kuulevad õhtuti unejuttu emalt või isalt, elavas esituses? Ja kas tähtis on ainult ettelugemine kui akt iseenesest või aja leidmine lapse jaoks, koos veedetud aeg, päevale punkti panemine? Mis võib toimuda ühe lapse hinges, kelle isa on aastaid ära tööl? Mida tunneb isa, kes on perest lahus kuus päeva nädalas? Kas lahus elav perekond on ikka perekond?

Sihtgrupp: 3+
Dramaturg-lavastaja: Kaido Rannik, kunstnik: Jana Volke.
Osades: Aita Vaher (külalisena), Kristo Toots ja Kaido Rannik.Lavastuse väljatoomist toetas Kultuurkapitali näitekunsti sihtkapital.

Salme Reegi nimelise auhinna nominent 2012. a. – eimillestki loodud rikkaliku lavastuse eest hingeliigutaval teemal.

2007. aastal asutatud Miksteatri eesmärk on kõrgetasemelise ja omanäolise teatrikunsti pakkumine noortele vaatajatele. Miksteater ei tegele meelelahutusega. Noortega räägitakse teatris tõsistel teemadel, mis aga ei tähenda, et nalja ei saa. Miksteatri eesmärk on lugusid jutustades panna noori vaatajaid endaga kaasa mõtlema, esitada küsimusi, miks on maailm me ümber just selline, nagu ta on? Sellest ka teatri nimi – Miksteater. Teatri loomingu üheks märksõnaks on mängulisus. Miksteater on professionaalseid noore vaataja teatreid ühendava ASSITEJ Eesti Keskuse liige alates 2010. aastast.