JAZZKAAR peab 25. juubelit ka Türi kultuurikeskuses

Sel kevadel saab Jazzkaar 25- aastaseks.

Veerandsajandi jooksul on kevadist Jazzkaart külastanud 267 000 muusikasõpra, esinenud 851 ansamblit 4277 muusikuga 64st riigist. Mitmeid kordi on publikut rõõmustanud Jazzkaare lemmikud Jan Garbarek, Charles Lloyd, Richard Bona ja New York Voices. Aastatega on vahetunud nii kuulajate kui muusikute põlvkonnad, näiteks bassist Taavo Remmel mängis esimesel festivalil, tänavu on esinemas nii isa kui ka tema pojad Joel ja Heikko.

Kruglov-Sooäär Quartet. Foto: Jazzkaar

Türil on Jazzkaare kontserdid toimunud juba üsna mitu aastat.

Nähtud-kuuldud on nii Eesti kui ka uskumatuid välismaiseid artiste. Eelmisel jazzkaarel vaimustas publikut Kruglov-Sooäär Quartet, kus mängis virtuoosne venemaa saksofonist Aleksei Gruglov.

Sel korral on võimalus Järvamaa jazzisõpradel 19. aprillil kl 16 nautida kodumaist noorusest pakatavat jazzi hoogsa ja virtuoosse Abraham’s Café esituses.

Abraham´s Café

Noored ja ambitsioonikad muusikud on osavalt kokku seganud maailmamuusika ja jazzi. Nende lugudes on klezmermuusika hõngu, araabia meloodiate mustreid ja ladina-ameerika rütme. Alustanud küll maailmamuusika teemadest, on ansambli praeguses kavas suurem osakaal omaloomingul.

Abraham´s Café

Abraham’s Cafe sündis 2010. aasta kevadel Otsakooli muusikutest-mõttekaaslastest. Senise tegutsemisaja jooksul on kontserte antud nii Eestis kui ka välismaal – festivalidel Jazzkaar, Tallinn Music Week, Viljandi Pärimusmuusika festival, Võru ja Tartu akordionimuusika päevad, jazzimprovisatsiooni festival Visioon, Tartu Muusikanädal, Soomes Joensuu festivalil Popkatu, festivalil Positivus 2012 Lätis ja Euro-Arab Youth Music Expo Küprosel. Ansambli akordionisti Kaspar Uljase paladega „Los Pescadores“ ja „Dim Dim“ saavutati esimene ja kolmas preemia vastavalt 28. ja 27. Uno Naissoo nimelisel heliloomingukonkursil.

2013. aasta jaanuaris nägi ilmavalgust ansambli debüütalbum „Journey to Haran“. Plaadil kõlavate lugude autor akordionist Kaspar Uljas on ansambli eestvedaja, virtuoosse või lüürilise meloodilise liini eest hoolitseb Marten Altrov, kes pälvis Klassikaraadio, ETV ja Eesti Kontserti põneval ja konkurentsitihedal konkursil kolmanda preemia. Nii Marten kui Kaspar jätkasid oma õpinguid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Hetkel teenib Marten Altrov Eesti Kaitseväes aega kuid on taas koos ansambli muusikutega, et esineda Jazzkaare kuulajatele nii uute kui ka juba menulugudega. Jazzkaare kontserdil lisandub Abraham’s Cafe kõlapilti rikastama ka Joonas Pärna oud.

Koosseis:

Marten Altrov – klarnet

Kaspar Uljas – akordion

Madis Meister – kitarrid

Martin-Eero Kõressaar – bassid

Tõnis Kuusk – trummid

Joonas Pärn – oud

Vaata ja kuula Abraham´s Café muusikat:

Abraham´s Café

Jazzkaare Türi kontserdi leht on SIIN