Türi kultuurikeskuse kunstigaleriis

Näituse kuraator on Tiit Jaanson. Näitus jääb avatuks 04. jaanuarini 2023.

Osalevad kunstnikud on: Aime Kuulbusch, Christel Allik, Liisa Kruusmägi, Maria-Kristiina Ulas, Marje Üksine, Terje Ojaver, Tiina Tammetalu, Ülle Kuldkepp,

Ervin Õunapuu, Illimar Paul, Jüri Kask, Jüri Ojaver, Eero Ijavoinen, Margus Tiitsmaa, Peeter Sauter, Paul Rodgers, Vello Vinn, Tiit Jaanson.

Türi kultuurikeskuse klaassaalis

Kunstnik Madli Liiva avab akvarellmaalide näituse “PINNASE POEESIA”
Türi kultuurikeskuse II korrusel klaassaalis 1.novembril kell 18.00

Atmosfääri loob ambient muusik Spiral Wood oma helimaastikutega.

Näitus jääb avatuks kuni 14.detsembrini.
Sõbrad kunstiarmastajad, kohtume Türil!

MADLI LIIVA- PINNASE POEESIA

Krobeline ja pehme, vetruv ja pudisev, sügav, kandev, kihiline, elurikas – mis juttu räägib meile pinnas.

Mis vestlusi peame temaga läbi oma varvaste, sõrmede – oma nahk vastu Maa nahka.

Loodus annab energiat, hingamist. Leiame ennast tihti vaimse tervise radadel, igatsedes isegi rohkem kui võimalik. Loodust on võimalik vaadelda suures plaanis – elutsükleid, maastikukihte. Saame näha ka lähedalt süvitsi minnes– mikromaailma, tunnetada tekstuure, vajutada ennast pinnasesse. Samblamustris võib olla terve maastik. Pinnases toimub tajumine, pinnas talletab. Sinna mahub terve elurütm. Inglise keeles on väljend grounded – tasakaalustatud, otse tõlge oleks maastatud. Jalad vastu maad – oleme tasakaalus, üks maapinnaga, kanaldus pinna ja õhuga, inimene kui vahelüli maa ja taeva vahel. Looduse osa. Kuidas jääda looduses märkamatuks, jäljetuks, jätta nii nagu mind poleks siin olnud. Koeksisteeriv, vaikne, osaline sümbioosis. Teie ette toon akvarellmaalid, mis samuti loovad ennast läbi loodusliku jõu – vee ja pigmendi liikumise kaudu paberi pinnases. Kunstniku ülesanne on vee ja pigmendi liikumist taltsutada ja samas ka järele anda, ennast tagasi tõmmata ning lasta veel juhtida. Sõnadest jääb puudu, algab visuaalne ja tunnetuslik. Loodus ja loomus.

PINNASE POEESIA

Rikas ja mahakas. Sigisev ja sagisev

Ürgne, hetk –  siin ja praegu

Vaikne, talletav, kandev, tasakaalu alus.

Kohavaim, piiriala, eksisteerimine.

Madli Liiva

Sünd 94.aastal

Lõpetanud Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia Teatrikunsti visuaaltehnoloogia BA.
Aastast 2020 osalenud rahvusvahelistel akvarelliühenduse näitustel Bangladeshis, Malaisias, Nepalis, Serbias, Vietnamis, Jaapanis, Singapuris, Prantsusmaal, Poolas, Itaalias. Isiku- ja grupinäitused koos Kesk-Eesti Kunstnike liiduga, Türi kunstnikega ja Eesti ja Soome akvarellistide liiduga  Türil, Paides, Kadriorus, Võrus. Saanud tunnustatud „Tune of Art“ zürii auhinnaga, „Tõusva noore kunstniku“ auhinnaga ning „Maastiku“ kategooria auhinnaga.