Türi kultuurikeskuse kunstigaleriis

Näitus PILDILOOD

Osalejaid viis kokku EKA avatud akadeemia kursus ”Raamatuillustratsioon”.

Lõpetamisest saab mööda juba kaks aastat. Kursuse lõputöödeks olid leporellod ehk voldikraamatud.

Näitusel on eksponeeritud leporellod ja ka kõigi autorite uut omaloomingut.

Näituseruumis saavad kokku 7 kursuslast: Maria Kooskora, Mari Sagur, Triin Koitmaa, Kadri Roosi, Kadri Kullerkupp, Maris Sööt ja Resa Tiitsmaa.

Türi kultuurikeskuse klaassaalis

Olen Paides sündinud 46 aastane noormees. Põhikooli tegin läbi Sargvere Põhikoolis mis asus siis veel vanas mõisahoones. Keskhariduse omandasin Särevere Põllumajandus koolis õppides autoremondi lukksepaks. Hetkel elan Pärnus ja töötan Saksamaal.

Mulle on meeldinud lapsest peale joonistamine ja disain. Peale põhikooli soovisin saada tegelikult rekkajuhiks või meremeheks. Kuskil 90-ndate lõpus proovisin sisse saada Tallinna Kunstiülikooli disaini erialale aga jäin sisseastumiskatsetel napilt välja.

Olen aeg-ajalt joonistanud ja maalinud mõned pildid oma lõbuks.

2019 aasta suvel avastasin enda jaoks inglise maalikunstniku Michael James Smith-i lõbusad õpetlikud videod. Mõtlesin endamisi, et kui raske see ikka on üks korralik maal valmis teha! Nüüdseks olen 2 aastat harjutanud ja tuleb tõdeda et ikka paganama raske!

Mulle meeldib teha hästi detailseid maale. Et oleks vaatamist ja avastamise rõõmu nii kaugelt kui ka ligidalt.

Igal maalil on oma aeg, millal seda teha ja mis tundega. Kõik mõtted ja tunded mis pildi tegemisel inimest valdavad paistavad hiljem välja ka valmis pildis. Sellest tuleneb ka näituse pealkiri- “Maalitud tunded”.

Tuleviku eesmärk on maalida fotorealistlikke pilte.

Loodetavasti annab see pisike näitus kellelegi teist huvi ja julgust ka ise maalimisega tegelema hakata.

Meelis Karpender