Türi kultuurikeskuse kunstigaleriis

Olendi olemine
Olendi olemine on kerge ja kirgas. Olend näeb ja kuuleb. Olend rõõmustab ja hõikleb, eritleb ja eritab. Olend hüüatab ehmunult aga tunnetab oma jõudu. Olend on täis roosa ja sinise värvi paisumisi. Ikka need jooned! Ei, ainult joontest ei piisa- tahaks pliiatsi pehmust, pindade sujuvust. Ometi jooned on toeks, alati saab tõmmata jooni, joontest kujunevad viirutused, viirutustest pinnad, tekibki elu. Olendi elu paberil.
Väikeses formaadis väikesed lood räägivad sisemistest põigetest erivatesse ulmadesse, näitavad mõnd päris inimest ja mõnd väljamõeldud tegelast. Neist kõigist ei pea mõtlema sõnalisi mõtteid, neid võib edasi joonistada, võib joonistada edasi nähtud motiividel. Kohe näitusel saab istuda maha ja joonistada nii, nagu mõni kujund ettekujutusse pidama jääb. Iga joonistus viib järgmiseni, joontest areneb sisemine lugu ja nii jätkub näitus ja liigub uutele lehekülgedele.
Olendid vesivärvis hulpimas. Olendid sukeldumas värvilisse vette, kuumas ja külmas, nautimas toonide valgumist, kumava rohelise sumedust. Vesi ja värv- vahetu liigutuse hoog, sulamistesse paiskumine. Vabadus on võrratu.
Väljapanek on jätkuks isiknäitusele Hobusepea galeriis, osalemistele akvarellistide aastanäitusel “Kooskõla”, näitusel “Aeg on aeg on aeg” ja ” Joonistatud Põhjamaa”.
Toetab -Kultuurkapital , Vunder Skizze
Tänu- Ernst- Martin Sõukand, Maria Soboleva, Lembit Kass, Ülle Kuldkepp, Tiit Jaanson, Anna Mari Liivrand, Elin Kard, Inga Heamägi, Katrin Kaev, Pilt ja Raam, Artframe, G galerii.

Türi kultuurikeskuse klaassaalis

Näitusel osalevad: Anne Reinberg, Liis Pihlik, Madli Liiva, Mari-Lill Pihtje, Margus Tiitsmaa, Urmas Jürjens, Reelika Holtsmeier, Reena Curphey, Resa Tiitsmaa,
Tiit Jaanson, Ülle Järve ja Ülle Kuldkepp.
Näitus jääb avatuks 28. aprillini 2023.