Avajate ja Naizte konkursihooaeg jätkub märtsis Põltsamaal

2012 naized ja avaja Naissoo konkursil Poltsamaal 017

Naized Naissoo konkursil 2012

 

Põltsamaa kultuurikeskuse toimub 29. märtsil vabariiklik Uno Naissoo nimeline laulukonkurss ansamblitele. Esmakordselt 2012. aastal toimunud konursilt võtsid tookord samuti osa mõlemad ansamblid ning tõid koju sealt hulganisti preemiaid, kaasaarvatud Grand Prix, mis omistatid ansamblile Naized ning parima Uno Naissoo laulu esitaja tiitli, mille teenis ansambel Avaja.

2012 naized ja avaja Naissoo konkursil Poltsamaal 023

Avaja Naissoo konkursil 2012

Konkursi eesmärgiks on äratada vokaalansamblite huvi Uno Naissoo loomingu vastu. Anda võimalus uueks väljakutseks ja ergutada täiskasvanute vokaalansamblite omavahelist suhtlust, mitmekesistada ansamblite repertuaari ja selgitada välja tugevamad vokaalansamblid.

Uno Naissoo on oma muusiku teed alustanud Põltsamaal. Kauaaegse dirigendi Voldemar Lemmiku käe all mängis ta Põltsamaa kooli puhkpilliorkestris. Juba poisikesena mängis ta erinevaid pille erinevates orkestrites. Helilooja ema, Ksenia Naissoo, juhatas Põltsamaal naiskoori. Uno Naissoo isa, Jaan Naissoo oli Põltsamaa Kaitseliidus tegev ja hukkus lahingus Põltsamaal ning on maetud Põltsamaa Kuningamäe kalmistule. Naissoo loomingust ehk tuntuimad lood on filmist Viimne reliikvia, näiteks “Põgene vaba laps” ja “Laul pistodast”.

Konkursile oodatakse täiskasvanute (lauljate vanus alates 21.a)  vokaalansambleid, kuhu kuulub kuni 12 liiget. Võisteldakse kolmes kategoorias: segaansamblid, naisansamblid ja meesansamblid. Iga kollektiiv esitab 12-15  minutilise kava, mis peab sisaldama kindlastti ühte Uno Naissoo laulu ja vähemalt üks laul peab olema esitatud acappella, st. ilma instrumendisaateta. Igas kategoorias antakse kolmele parimale preemiad ja lisaks ka  eripreemiad: parima U. Naissoo loomingu esitaja tiitel, parima juhendaja tiitel, parima esitaja tiitel, parima seadja tiitel, parim saatja tiitle jne. Kõigi osalejate hulgast valitakse välja üldvõitja (Grand Prix). 

Lisainfot konkursi kohta saab Põltsamaa kultuurikeskuse kodulehelt. Võistluse juhendi ja konkursi tingimustega saab tutvuda siin: Naissoo laulud 2014.

Kogu toredat laulupäeva saab jälgima tulla ka pealtvaatajana.