Ansamblite konkursi “Naissoo Laulud” Põltsamaal võitis Avaja

Läinud nädalavahetusel, 29. märtsil, toimus Põltsamaal IV üleriigiline vokaalansmablite konkurss “Naissoo laulud”.

Naized ja Avaja Põltsamaal

Ansambleid oli laulma sõitnud üle Eesti. Kaugeim tulija Saaremaalt, Salme Kultuurimaja naisansambel Salme Siidisabad. Kokku osales võistulaulmisel 13 ansamblit, milledest 7 naisansamblit, 3 meesansamblit ja 3 segaansamblit. Lauljate esinemisi hindas kolmeliikmeline žürii, kuhu kuulusid  muusik ja lauluõpetaja Mare Väljataga, muusik Hain Hõlpus ja lauluõpetaja Tiia Kaeramaa. Mare Väljataga  ütles, et äärmiselt tähtis on ansamblilaulu mitte segamini ajada koorilauluga. Kollektiivi terviklikkus ja üheshingamine on ansamblilaulu puhul tähtsaim.

Väljataga sõnul oli tal suurim hea meel taas kohtuda ka juba Tartus Tuljaku nimelisel ansamblite võistulaulmisel tuttavaks saanud ansamblitega, nende hulgas ka juba seal võistlusel tema lemmikuks saanud Avajaga.

Preemiaid jagati igas kategoorias traditsiooniliselt I – III koht ning lisaks mõned eripreemiad ja ka üldvõitja ehk Grand Prix. 2012. aasta konkursil võidutsesid Türi ansamblid, tuues koju kõikvõimalikud parimate tiitlid, nii ka sel aastal, küll aga veidi pööratult: eelmisel osalemiskorral saavutasid vastavalt Avaja I koha meesansamblite kategoorias ning Naized esikoha ja Grand Prix, siis sel aastal peeti peaauhinna vääriliseks ansamblit Avaja,

Ansambel Avaja auhinnakorviga. Keskel auhinnatud konkursi parimad juhendajad Siret Heinaste ja Ave Avamere

kes saavutas ka meesansamblite kategoorias esikoha edestades Türi sugemetega noorte meeste ansamblit Pikapäevarühma, mida juhendab Kuldar Schüts. Muus osas kaitsti üsna edukalt oma positsioone ning säilitati laureaaditiitel. Samuti toodi koju kiidusõnad ja tunnuskiri parimatele juhendajatele, Ave Avamerele ja Siret Heinastele. Parima Uno Naissoo laulu esitaja tiitli sai koju viia sel korral lisaks segaansamblite kategooria esikohale Erki Meistri juhendatav Jõelähtme segaansambel ANNABRE.

Ansambel Naized Põltsamaal pärast konkurssi

Suurepärane ilm, tore laulurahvas, sõbralik žürii ja hoolitsevad korraldajad tegid selle päeva väga meeldejäävaks nii osalejatele kui publikule. Türi laulurahvas aga suutis järjekordselt tõestada, et siinne laulutraditsioon on tõeliselt mitmekülgne ja kõrge tasemega, pakkudes eranditult alati head muusikat, peent huumorit ja vahetut emotsiooni. Naized ja Avaja tänavad siiralt kõiki konkurente ja korraldajat Irja Targamat Põltsamaa kultuurikeskusest.