Kabala rahvamaja

Kabala rahvamaja

K abala Rahvamaja on kuulunud erinevatel aegadel Viljandimaa, Põltsamaa, Paide rajooni ning Pärnu oblasti alla. Nüüd on ta Järvamaal Türi valla kõige lõunapoolsem rahvamaja vastu Viljandi  maakonna  piiri. Kabala Rahvamaja on ehitatud sõja ajal maha põlenud Kabala mõisa valitseja majast.

1.augustil 1948 a. avas rahvamaja uksed August Pärli juhtimisel. Varem tegutsesid taidlusringid  Kabala mõisahoones.

2005 aastal uuendati Kabala Rahvamaja siseilmet.

Saali mahub istuma ja laval toimuvat jälgima 100 inimest.

Tänasel päeval toimib Kabala Rahvamaja taidluskollektiivide hubase koduna ning toimuvad erinevad sündmused igale maitsele. Koos käiakse õppimas nii rahvatantsu kui ka segaansamblis laulmist, liigutakse Zumba rütmis ja noortele pakub tegevust Kaitseliit Noorkotkaste ning Kodutütarde näol. Avatud on noorte mängudetuba. Käsitöötoas on võimalus proovida kätt kangastelgedel.

Populaarsematest südmustest tooks esile naistele mõeldud Paastumaarjapäeva tähistamise hommikul päikesetõusuga ning naistepäevatantsuõhtu.

29. hooaega on toimunud Mälumäng- Mati Roosmaa juhtimisel.

Mälumänguga samal aastal algas Kabalas veel üks pikaajaline traditsioon- nimelt toimub juunis kergejõustiku spordipäev, kus 29 aastat järjest on võetud mõõtu nii jooksus, kuulitõukes kui ka võrkpallis. Peale pikka ja väsitavat spordipäeva saab nautida isetegevuslaste hooaja lõppkontserti ja suvesimmanit.

Juba 47 aastat on toimunud Kabala Laulu- ja tantsupidu, mida korraldab Kabala Rahvamaja koos Türi vallaga. Kabala Laulu- ja tantsupidu on saavutanud üle-eestilise kuulsuse, kuhu tullakse osalema igast Eestimaa nurgast. Näiteks 47 aastat järjest on osalenud Kabala Laulu- ja tantsupeol Järvakandi segakoor.

Kabala Rahvamaja on võimalik rentida erinevateks sündmusteks- juubelid, kokkutulekud, laste sünnipäevad, võimalus korraldada koolitusi ja konverentse.

Kabala Rahvamaja uksed on alati avatud ning meeskond igati abivalmis!