Türi kultuurikeskuse kunstigaleriis: 14.12- 25.01 Näitus „Kas illusioon või tõelisus. Dr. Carl Gustav Jung?“ (Illimar Paul, Ervin Õunapuu, Mati Kütt ja Tiit Jaanson)

Carl Gustav Jung (1875-1961)

Šveitsi psühhiaatri, analüütilise psühholoogia rajaja Carl Gustav Jungi niinimetatud „Punane raamat“ ilmus esimest korda avalikkuse ette 2009. aastal New Yorgis. Pärast Jungi surma oli raamat ligi 50 aastat varjul pangas. Manuskript valmis aastatel 1914-1930 ja kannab tiitlit LIBER NOVUS, kaalub ligi 7 kg ja on köidetud punasesse nahka. Tekstid on Jung kirjutanud pidulikus saksa keeles kasutades keskaegset kalligraafilist käekirja ja lisanud enda värviküllased illustratsioonid.

CARL GUSTAV JUNG – isiksuse alateadvuse uurija, on öelnud, et unenäod on väike salauks hinge sisemusse ning et hing oli kaua enne Mina – teadvuse tekkimist. Me ei tea, mis saab elust edaspidi. Seda kõike mõjutab lapsepõlves läbielatu. Nii saabki kõik osaks edasisest. Unenäod, kartused, foobiad, hirmud võõraste ees, kiusamised, ahistamised, kooliaeg jms.

Kõik mida teen, kuid millele antud hetkel ei mõtle: kõik, mida olen kordki elus enesele teadvustanud, kuid olen nüüdseks unustanud. Kõik, mida ma tahtmatult, ise seda märkamata, olen tundnud, mõelnud, mäletanud, tahtnud ja teinud. Kõik tulevased asjad ning sündmused, mis minus küpsenud on, ilmutavad ennast alles hilisemal ajal. Aga nad kindlasti kerkivad ühel hetkel teadvusesse – see labürint ongi aladeadvuse sisu, MILLELE MEIL TULEB ALLUDA.

Just seda labürinti püüamegi meie veidi lahti harutada.
Lugupidamisega, Tiit Jaanson

 
 
 

Türi kultuurikeskuse klaassaalis:1.- 29.12 Reena Curphey ja Liis Pihliku ühise tekstiilinäituse KOHTUMINE

„KOHTUMINE“

Sel näitusel kohtuvad kaks inimest, kaks loojat, kaks teekaaslast, keda ühendavad mõnedki ühiselt läbitud rajad – nii Türil koolis käies, kui ka Tartu Kõrgemas Kunstikoolis tekstiilikunsti õppides.

Nendest ühistest rännakutest ning individuaalsest eneseotsimisest on välja kasvanud ühine vaimustus ja armastus viltimistehnika lõputute vormimängude vastu. Kasutades samu tehnilisi võtteid kui ka algmaterjali, on valminud tööd rännanud omi radu ja lõpptulemusena kohtuvad need tekstiilid esmakordselt alles näitusel.

See on kohtumispaik unistustele ja reaalsusele, mineviku mõjutustele ja tuleviku väljakutsetele. See inspireerib meid edasi töötama viltimise/selle tehnika võludega ja otsima uusi väljundeid järgmisteks kohtumisteks.

Kohtumiseni!

Liis ja Reena