Türi kultuurikeskuse kunstigaleriis: 12.juuni- 12.juuli

Ülle Raadiku ja Milvi Thalheimi tekstiilinäitus “Kaunistav ja tarbitav tekstiil”

Kiirelt teisenevas maailmas uute materjalide ja tehniliste võimaluste kõrval on endiselt kunstniku võimed oskused ja käeline tegevus asendamatud.
Tekstiil on läbi aegade olnud traditsioonihoidja, ühtaegunii kaunistav kui ka tarbitav, mõjutab nii kandjat kui ruumi.
INGE TEDER, kunstiajaloolane. Kangas kui unikaalne kunstiobjekt:
“1970. aastate lõpus oli sellise liikumise algatanud Ülle Raadik, kes esitas nii näitustel kui sisekujunduslikes projektides küll maalitud, trükitud ja teistes tehnikates teostatud suuri ekspressiivseid , kogu ruumi kujunduses peamiseks dominandiks jäävaid kompositsioone. Ka Milvi Thalheimi tekstiilikunsti iseloomustab jõuline lakoonilisus nii kujundite vormis kui ka värvikäsitluses. Iseloomustavad on MT suurejoonelises geomeetrilisesvõtmes lahendatud kangad.”

Ülle Raadik ja Milvi Thalheim

 

Türi kultuurikeskuse klaassaalis: 8.mai- 28.juuni Kaie Šestakova-Karu maalinäitus “Kassid aias”

 

Kaie Šestakova-Karu

Sündisin 16.dets. 1965a.Tallinnas.Alates 1968.a elan Tartus. 1985.a. lõpetasin Tartu Kunstikooli.1986 aastast esinen näitustel. Olen Kunstnike Liidu liige 2003 aastast, esinenud  paljudel ühisnäitustel. Korduvalt olen teinud isiknäitusi.Viimane isiknäitus oli üleval 2017 aasta alguses. 1994-2009 töötasin teatris Vanemuine  grimmeerijana.  Üks paljudest teatriteemalistest näitustest oli üleval 2011a. Tallinnas Nokia kontsertimajas. Näitusi olen korraldanud ka välismaal ja paljud minu tööd on oma koha leidnud erakogudes.Kuna pärinen kunstnike perest ,olen osalenud paljudel perenäitustel. Suurim meie pere ühisnäitus oli 1997a. Tartu Kunstnike majas, kus olid esindatud minu ema Heli Šestakova, isa Jüri Šestakov  ja  vendade Boriss  ja Jüri-Illimar Šestakov-Reinbergi tööd.

Tähtis koht minu elus on värvidel ja  just sellepärast iseloomustab minu töid suur värviküllus. Oli periood kus mulle meeldis maalida pastoosnelt ja oli ka aeg mil minu maalid olid enamuses tumedates toonides.

Inspiratsiooni oma maalide loomiseks olen saanud näiteks oma koduaiast, lemmikloomadest, luulest, muusikast, teatrist.