Türi kultuurikeskuse kunstigaleriis: 3.- 31.10 Türi kultuurikeskuse galeriis Eesti Akvarellistide Ühenduse SÜGISNÄITUS 2018

Näitust saab külastada E-N kell 10-19 ja R,L kell 10-15.
Näitusel osalevad:
Agne Kuusing-Soome, Aleks Kase, Anna Sui, Anneliis Vabul, Eero Ijavoinen, Eve  Ermann, Eve Viidalepp, Epp Viires, Illimar Paul, Kadri Bormeister, Külli Tael, Lii Pähkel, Mall Mets, Mari Roosvalt, Marje Üksine, Marju Bormeister, Naima Neidre, Pille Lehis, Rein Mägar, Saima Randjärv, Tiia Elken, Tiiu Pallo-Vaik, Tuuli Puhvel, Tuuliki Tolli, Ülle Kuldkepp
Info EAÜ tegevusest www.estws.ee

 
 
 
 

Türi kultuurikeskuse klaassaalis: Oktoobris on klaassaalis avatud näitus “Ühine tahe”- Kaitseliit 2000 aastate alguses.

Näitus „Ühine tahe“ Türi Kultuurikeskuses

Läheneva Kaitseliidu 100. aastapäevale pühendatud fotonäitus heidab pilgu Kaitseliidu tegevusele 2000. aastate alguses.

Kaitseliidu liikmete arv 1. detsembriks 2005 ületas esmakordselt taastamise järgselt 10 000 piiri. Viieteistkümne aasta jooksul oli Kaitseliidu liikmeskond stabiliseerunud. Üha enam astus Kaitseliidu ridadesse kaitseväeteenistuse läbinud noori mehi, kes leidsid, et ka muutunud maailmas tuleb oma kodu kaitsmiseks mehe eest väljas olla. „Kaitseliitlane on inimene, kes kulutab osa oma vabast ajast kogu ühiskonna heaks. Meie kasvav ja järjest noorenev liikmeskond tõestab, et Eesti riik võib julgelt tulevikku vaadata,“ võis tollane Kaitseliidu ülem major Benno Leesik tõdeda.

Kaitseliidu juhtimine sai viidud uuele kaasaja nõuetele vastavale tasemele. Mõistes hariduse tähtsust ning teades kaitseliitlaste vajadusi ja missiooni suutis Benno Leesik kaasata välispartnereid ja rajada Kaitseliidu Kooli. 2005. aastal alustas Kaitseliit missiooniüksuste komplekteerimist.

Esmakordselt aga täielikult Kaitseliidu korraldatav võidupühaparaad toimus Haapsalus 2000. aastal. Raudteejaama esisele platsile oli üles rivistatud 9 kompaniid, 27 rühma (nende seas ka 55-meheline rühm Läti vabatahtlikust riigikaitseorganisatsioonist Zemessardze) ja 2 sõjaväeorkestrit.

Kaitseliidu muuseumi fotokogu põhjal valminud ajaloonäituse (kokku 72 fotot) koostas Tanel Lään ja seda saab näha 03. septembrist 08. oktoobrini 2018.

Tartu AKMKi (akadeemilise malevkonna) liikmed Marko Laur, Gaius Gil,

Martin Männik, Gert Shultz, Tarmo Aru, Ernst Tungel ja Triin Paabo laskeharjutusel

Uniküla karjääris 2002. aastal. Neid juhendab KL Tartu maleva instruktor Tanel Meiel

Autor: KLM