Türi kultuurikeskuse kunstigaleriis: 2.09- 30.09 Vilja Prometi maalinäitus „Minu maa, minu meri“ 

 

Türi kultuurikeskuse klaassaalis:  30.07- 28.09 Reelika Holtsmeieri maalinäituse „Aktid abstraktsioonis. Naine“

Aktid abstraktsioonis. Naine

Näituse teemavalik sai ajendatud nõrgema sooga kaasaskäivast (katmata) keha puudutavast (vale)häbitundest. Selle juurde kuuluvatest loomulikest protsessidest – mis on lubatud, kui palju on lubatud, kas on lubatud, kuna või kas on sünnis või mitte? Sh kõlvatuse ja kõlbluse piire kombates, avades sellest/-le eri nurki ja vaateid ning avastades selles kompromissitut ja loomulikku – kumerusse kulgevat nõtket ja sundimatut ilu. Ehk siis naine, tema keha ja sellega kaasnev kehasolu tunne :).

Sooviksin lahti arutlemata jätta sel korral pikemalt ja lisaksin lihtsalt mõned ilmestavad tsitaadid/aforismid, mida üks või teine on välja käinud, mis, ka mind ennast, naise kehasse kutsutuna, on inspireerinud:

«Vananemisprotsess tekitab minus elevust. Mind huvitavad väga naised, kes pole täiuslikud. Nad on palju intrigeerivamad.» Emma Watson

«Parim iluvahend on see, kui naine naudib oma elu.» Rosalind Russell

«Olin aastaid kuulnud kommentaare stiilis: pole piisavalt sale, pole piisavalt ilus, pole piisavalt tark, pole piisavalt üks ega teine. Ühel hommikul ärkasin üles ja mõtlesin: minus on kõike piisavalt.» Anna Quindlen

Kui naine oleks ka klaasist, ei paistaks ta ikka läbi.
(Vene vanasõna)

PS! 🙂 Tegemist pole (vähemalt mitte stiilipuhta) abstraktset kunsti käsitleva ülespanekuga, küll aga naise keha ja selle vormi üldistamisest sündinud taiestega.

Reelika Holtsmeier

 

Suveperioodil on võimalik näitusi külastada E-R kell 10 – 15 ning sündmuste toimumise ajal.

Erisoovide korral info tel: 3878248, 53401397