Galerii – tõeline kunstisaal

T üri kultuurikeskuse galerii on sarnaselt stuudiole ja saalidele Eesti üks hubasemaid ja õnnestunumaid galeriisid. Kultuurikeskuse vahendatavad näitused on enamjaolt professionaalsete tegevkunstnike ja ühenduste näitused. Kohalikest kunstnikest on meil eksponeeritud olnud Tiit Jaanson, Resa Tiitsmaa, Ülle Järve ning kunstnike ühendustest suursuguseim Eesti Akvarellistide Ühenduse „Urbanistlikud fantaasiad III“. Lisaks professionaalsele kunstile on majas piisavalt näitusepinda ka harrastuskunstnike tööde eksponeerimiseks, mis on oma loomult tihti tubliks konkurendiks professionaalsele kunstile.

Türi kultuurikeskuse Kunstigalerii asutati 2010. aasta maikuus.

Galerii kontseptsiooniks on non-profit suunitlus. Galerii loodi, et anda paljudele kodanikele võimalus suhestuda  kaasaegsete kunstimõtetega ning mõtiskleda kunsti suundumuste üle üldisemalt. Samuti tutvustada professionaalset kunsti publikule, lähendada tänapäeva kunsti noortele, teha koostööd kunstipedagoogidega. Galeriil on võimalus olla Türi Vallavalitsuse visiitkaardiks.

Oluline on anda oma piirkonna kunstnikele väärikas võimalus teostada isiknäitusi. Galeriis on võimalikud personaalnäitused, väiksemad grupi- või ülevaatenäitused.

Galeriil on aja nõuetele vastavad ruumid, kus on võimalik eksponeerida väga kõrgel tasemel kunsti. Galerii olulisimaks ülesandeks on hariduslik funktsioon – soovime noortes äratada sügavamat huvi kujutavate kunstide vastu.

Eesootavad näitused:

16.07- 23.08 Eero Ijavoineni maalinäitus

27.08- 27.09 Arne Maasiku fotonäitus

Galerii on avatud: E- N kell 10-17, R kell 10-15. Nädalavahetustel vastavalt sündmuste toimumise ajale.